loading...

پاورپوینت طلایی

در فصل اول ادبيات موضوعي مورد بررسي قرار مي گيرد كه تعريف بهره وري و معرفي شاخصهاي بهره وري در بخش (1-1) مورد بحث قرار گرفته است. در بخش (1-2) مفهوم دستمزد مورد

آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
۱۵ راهکار برای دور زدن قبض برق 0 143 idea
آموزش ساخت بازی با پاورپوینت 1 1099 alikhezri
بررسی مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2019 1 532 parisa98
بیت کوین (Bitcoin) چیست؟ 1 688 admin
استخراج ارز دیجیتال با CryptoTab 0 560 admin
فایل فلش فارسی Desire 626GPlus & 626ph & D310N Super Cid & Fix Imei با فلش تولز 1 1428 piskesvat
توصیه هایی برای ارسال پیامک تبلیغاتی در انتخابات 1 882 piskesvat
را م رسمی و فارسی هواوی p2-6011 0 463 admin
فایل فلش فارسی کم یاب نوکیا TA-1030 v.11.02.11 نوکیا 3310 تست شده تضمینی 0 515 admin
رام اندروید 9 برای گوشی هوایی پی هشت لایت 2017/انر هشت لایت 0 496 admin
خبر۸ 0 507 idea
اپشن جدید 0 513 idea
فایل دامپ Y560-u02 پردازنده SPD 0 651 admin
همکاری 0 758 bondar
اولین مطلب تالار ایده های نو 0 586 bondar
نتیجه ۵ ساعت گریم روی صورت بازیگر طنز +عکس 0 809 admin
تله تلگرامی دانش‌آموز برای آقا معلم 0 885 admin
واکنش آمریکا به بیانیه سردار سلیمانی 0 1124 admin
فایل فلش فول فارسی هواوی y511-t00 بدون مشکل سریال و بیسباند 0 1789 admin
دانلود حل مشکل اینترنت همراه اول و رایتل سامسونگ samsung j5 با لینک مستقیم 0 778 admin
مهدی بازدید : 2102 چهارشنبه 20 خرداد 1394 نظرات (0)

در فصل اول ادبيات موضوعي مورد بررسي قرار مي گيرد كه تعريف بهره وري و معرفي شاخصهاي بهره وري در بخش (1-1) مورد بحث قرار گرفته است. در بخش (1-2) مفهوم دستمزد مورد بررسي قرار گرفته است. بخش (1-3 ) به اهميت و مفاهيم فناوري اطلاعات و مسير تحولات كامپيوتر و اينترنت اختصاص داده شده است و در انتها و بخش (1-4 ) به خلاصه اي از وضعيت فناوري اطلاعات در ايران وجهان پرداخته شده است .

 

1-1- بهره وري

امروزه وجود رقابتهاي جهاني و سير پر شتاب تكنولوژي براي تسخير بازار يك سو و محدوديت منابع طبيعي از سوي ديگر ، ضرورت توجه به بهره وري را براي همگان روشن ساخته است . اينك سياستگذاران و مديران « بهبود بهره‌وري » را گاه به عنوان ابزار و گاه به عنوان هدف مورد توجه قرار مي‌دهند.

جميع اختراعات و ابداعات بشر ابتدائي ترين ابزار كار در اعصار بدوي گرفته تا پيچيده ترين تجهيزات مكانيكي و الكتريكي زمان حاضر، متأثر از همين تمايل و اشتياق به بهره وري افزونتر بوده است.[1]

 

ادامه دارد.... 

در ادامه مطلب


اين مقاله به صورت  ورد (docx ) مي باشد و تعداد صفحات آن 150صفحه  آماده پرينت مي باشد

چيزي که اين مقالات را متمايز کرده است آماده پرينت بودن مقالات مي باشد تا خريدار از خريد خود راضي باشد

مقالات را با ورژن  office2010  به بالا بازکنید .

 يكي از مهمترين اهداف بهر وري ، افزايش مطلوبيت زندگي ، رفاه بيشتر ،آرامش و آسايش انسانهاست كه امروزه يكي از اهداف كشورها مي باشد . همانطور كه گفته شد ، امروزه در اقتصاد كليه كشورها ، چه توسعه يافته و چه توسعه نيافته ، توجه به افزايش بهره وري امري ضروري تلقي مي شود ، زيرا كشورها مي توانند با استفاده بهينه از منابع كمياب ، كالاهايي با كيفيت بالا و قدرت رقابتي بيشتر توليد كنند و اين خود باعث رفاه و آسايش افراد جامعه مي‌شود ، زيرا كشورها مي توانند با استفادة بهنيه از منابع كمياب ، كالاهايي با كيفيت بالا و قدرت رقابتي بيشتر توليد كنند و اين خود باعث رفاه و آسايش افراد جامعه مي شود. به همين دليل برخي از كشورها ، سرمايه گذاري هاي عظيم و گسترده اي را براي ارتقاء و گسترش آن در تمام سطوح جامعه انجام داده و از اين طريق به درجات بالايي از رشد و توسعه دست يافته‌اند.

 

1-1-1- تعريف بهره وري

كلمة « بهره وري » معادل فارسي انتخاب شده براي لغت «productivity » مي‌باشد. تعاريف متعددي براي بهره وري صورت گرفته است كه به مرور زمان دستخوش تغييرات شده است .

اولين بار اين واژه در آثار قدما ، بخصوص در اثري از آگريكولا (Agricola ) به نام (De-Re-Metadlical ) عنوان شده است . اما در قرن هيجدهم فيزيوكراتهايي همچون كوئيزني (Quesnay ) در سال 1766 و لنيزه (Li-Littre ) در سال 1883 به اين واژه مفهوم قدرت توليد كردن اطلاق كردند. [2]                                    

در مباحث اقتصادي ، بخصوص بهره وري نيروي كار ، در نظريات « تقسيم كار » آدام اسميت ، براي اولين به چشم مي خورد . كه اسميت معتقد بود كه با تقسيم كار مي توان توليد نهايي نيروي كار را را افزايش داد .

- تعريف قدرت تقليد كردن در فرهنگ لاروس تاسال 1949 مشاهده شده است . اما از اوايل قرن بيستم اقتصاد دانان به اين واژه مفهوم جديدي را بخشيدند كه عبارت است از « رابطة قابل سنجش بين توليد و عوامل توليد»[3].

- منوچهر فرهنگ ، در فرهنگ لغت اقتصادي ، اين كلمه را به قدرت توليد ، قابليت توليد و مولويت و بهره وري ترجمه كرده است . و همچنين مرتضي قره باغيان در فرهنگ اقتصاد و بازرگاني ، بهره وري را « رابطة ميان توليد كالا و خدمات با عوامل توليد مورد استفاده در توليد آن كالا و خدمات تعريف مي كند» و مي گويد كه ، بهره وري هر عامل توليد معمولاً برابر است به نسبت تغيير در عامل توليد به تغيير در توليد با استفاده از شاخص عددي .

در ساده ترين تعريفي كه از بهره وري صورت گرفته است ، بهره وري را نسبت داده به ستانده تعريف كرده اند :

اين تعريف در اكثر كتابهايي كه در مورد بهره وري صحبت مي كنند به كار گرفته شده است. تعاريف ديگري نيز از بهره وري صورت گرفته كه به صورت زير مي توان بيان كرد:[4]

- در سال 1950 سازمان همكاري اقتصادي اروپايي[5] (OECD ) :« بهره وري را خارج قسمت بازده به يكي از عوامل توليد تعريف مي كند. بدين ترتيب مي توان از بهره وري سرمايه، بهره‌وري سرمايه‌گذاري، بهره وري مواد خام ، بسته به اينكه بازده در ارتباط با سرمايه و سرمايه گذاري ، يا مواد خام ، و غيره مورد بررسي قرار گيرد، نام برد »

- اشتانيز (P.O.Stenier ) : «بهره وري را معيار عملكرد و يا قدرت و توان موجود در توليد كالا و خدمات تعريف مي كند».

- سيگل (Sigle ) : « مجموعه نسبتهاي بازده به داده ».

- ماندن (Mundel ) : «بهره وري به مفهوم نسبت بين بازده توليد به واحد منابع مصرف شده است كه با يك نسبت مشابه به دورة پايه مقايسه مي شود و به كار مي رود. بهره وري برابر است با خارج قسمت خروجي ( ميزان توليد) بريكي ( يا همه ) از عوامل توليد ».

- ديويس (Davis ):«تغيير بدست آمده در شكل محصول درازاء منابع مصرف شده ».

- فابريكانت (Fabricant ) : « يك نسبت هميشگي بين خروجي به ورودي ».

- سومانت( Sumanth ): « يك نسبت بين خروجي ملموس و ورودي ملموس».

- ايسترفيلد (T.E.Eeasterfield) :« بهره وري را نسبت بازدة سيستم توليدي به مقداري كه از يك يا چند عامل توليدي به كار گرفته شد است را بيان مي كند ».

- ژان فورايسته ( Fourastie) : او به مقوله انساني واجتماعي بهره وري اهميت مي دهدو هدف اصلي از بالاتر بودن بهره وري را كم كردن قيمت فروش ، افزايش قدرت خريد مزد بگيران ، ارتقاء سطح زندگي و تسريع و پيشرفت اجتماعي مي داند نه فقط بهبود موقعيت اقتصادي فني بنگاههاي تجاري و افزايش فاصله بين قيمت فروش و هزينه توليد و مالاً منافع بيشتر.

- تعريف سازمان بين المللي كار[6](ILO) : سازمان بين المللي كار بهره وري را اين طور بيان مي كند كه « معيار براي بخش بهره وري ، نسبت تركيب عوامل اصلي توليد يعني : زمين سرمايه ، نيروي كار و سازماندهي بر محصولات است».

- مركز بهره وري ژاپن [7] (JPC) : اين مركز بهره وري را به صورت زير تعريف مي كند : « به حداكثر رساندن استفاده از منابع ، نيروي انساني ،تسهيلات و غيره به طريق علمي . كاهش هزينه هاي توليد ، گسترش بازارها ، افزايش اشتغال و كوشش براي افزايش دستمزدهاي واقعي و بهبود معيارهاي زندگي ،آنگونه كه به سود كارگر ، مديريت و عموم مصرف كنندگان باشد.».

- سازمان بهره وري آسيايي [8](APO) : « بهره‌وري يك رابطه با يك مقايسه ارزشي ميان مقدار كالا و خدمات توليد شده و مقدار منابع به كاررفته جهت توليد كالاها مي باشد كه به صورت يك نسبت توضيح داده مي شود.»


[1] - ابطحي ، حسن و كاظمي ، بابك ، (1376 ) ، ص 3

[2] - حسين زاده ، علي ، (1380) ، ص 12

[3] - همان ، ص 13

[4] -اين مدلها و شاخصها از پايان نامه علي حسين زاده اقتباس شده است . صص16-13

[5] - Organization for European Coopreation

1 - International Labor Organization

2 - Japan Productivity Center

3 - Asion Productivity Organization

 

فصل اول

ادبيات موضوعي


فصل دوم

مباني تئوريك


فصل سوم

پيشينة تحقيق

 

فصل چهارم

روش نمونهگيري و برآورد موجودي سرمايه

 

فصل پنجم

برآورد مدلها و نتيجهگيري و پيشنهادها

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
درباره ما
Profile Pic
به وب سایت پاور پوینت طلایی خوش آمدید. این وب سایت در ساخت پاورپوینت های زیبا و با کیفیت دانلود مقاله و تحقیق دانلود کتاب ابزار های وبلاگ و وب سایت و تبلیغات رایگان محصولات فایل سل خدمات ارائه می دهد. ثبت شده در سایت ساماندهی کدشامد 1-1-697155-65-4-1
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 448
 • کل نظرات : 16
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 1748
 • آی پی امروز : 77
 • آی پی دیروز : 237
 • بازدید امروز : 238
 • باردید دیروز : 308
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 13
 • بازدید هفته : 1,364
 • بازدید ماه : 2,771
 • بازدید سال : 157,990
 • بازدید کلی : 2,773,293
 • پیام

  به پاورپوینت طلایی خوش آمدید.

  لطفاً عضو سایت شوید


  *با توجه به استفاده سایت شاپرک از ssl جدید و برای کمتر شدن تراکنش های ناموفق در سیستم بانکی، تمامی خریداران باید از آخرین نسخه مرورگر استفاده نمایند.  درخواست فایل

  درخواست فایل

  logo-samandehi