لمس کردن اين قسمتهاي بدن ممنوع!
بازدید : 1016 | چهارشنبه 29 مهر 1394 - 12:29
admin
ارسالی ها : 55
عضویت : 24 /7 /1393
محل زندگی : ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
سن : 25 ساله
تشکر ها : 1
لمس کردن اين قسمتهاي بدن ممنوع!
بهتر است به اين نقاط از بدنتان دست نزنيد و سعي کنيد منافذ و راههاي وردي بدنتان را مدام لمس نکنيد و با اين کار ميکروب ها را در بدنتان جابه جا نکنيد و باعث بيمارشدنتان نشويد در اين مطلب به مهمترين قسمتهاي بدن که نبايد دائم لمس شوند اشاره مي کنيم.
دست ها عمده ترين نقش را در انتقال باکتري ها و ساير ميکروب ها دارند. حتي بعد از شستشوي کامل، دست ها به سرعت آلوده خواهند شد، به ويژه اگر شما ناخن هايتان را بلند کنيد، مي توانيد بسيار راحت تر و سريع تر آلودگي ها را با دست تان منتقل کنيد. بعضي از قسمت هاي بدن نسبت به کوچکترين آلودگي ها بسيار حساس اند. اين قسمت ها را بشناسيد تا بتوانيد جلوي آلودگي و عفونت هاي احتمالي آنها را بگيريد.
مجراي گوش
نبايد به هيچ عنوان انگشت و يا ساير اشيا را وارد گوشتان کنيد. پوست داخل گوش بسيار نازک و حساس است و به سرعت در اثر تماس با هر شي خارجي، دچار خراشيدگي مي شود.
احساس خارش مداوم در گوش مي تواند ناشي از تجمع موم، اگزماي پوست و يا عفونت ناشي از شنا کردن در آب آلوده و… باشد.
مرطوب نگه داشتن اين قسمت مي تواند شما را از خارش گوش برهاند. در صورت طولاني شدن زمان خارش گوش، حتما به پزشک متخصص گوش و حلق و بيني مراجعه کنيد.
پوست صورت
مي توانيد با شستن صورت تان، بهداشت آن را تضمين کنيد. گاهي به علت کلافگي و يا در هنگام فکر کردن به صورتمان دست مي زنيم. اين کار يکي از بدترين اشتباهات رايج است که يک انسان در طول روز انجام مي دهد.
انگشتان دست حاوي روغني هستند که در اثر برخورد به منافذ پوست و ورود به آن ها مي تواند منجر به آلودگي و ايجاد آکنه و … در پوست صورت شود.
چشم ها
در صورت شستن چشم ها با دست هاي آلوده و يا زدن دست به چشم براي خارج کردن ذرات خارجي، حجم زيادي از آلودگي ها وارد چشم خواهند شد.
دست زدن به داخل بيني تا 51 درصد مي تواند سبب انتقال بسياري از عفونت ها همچون عفونت ناشي از باکتري استافيلوکوک اورئوس شود
گاهي اين آلودگي ها منجر به ايجاد نوعي عفونت چشمي به نام pinkeye مي شود. اين بيماري در صورت ورود نوعي باکتري به چشم ايجاد شده و پزشک براي درمان آن نوعي آنتي بيوتيک تجويز خواهد کرد.
در صورتي که چشم هايتان دچار خارش و يا خشکي شد و يا لنزهاي تماسي چشمتان را آزرد، به چشم پزشک مراجعه کنيد.
دهان
به طور ميانگين مردم 23 بار در طول روز، دستشان را در دهان و يا اطراف آن قرار مي دهند. اين کار در هنگام خستگي بيشتر مي شود.
ميکروب هاي بسيار زيادي از اين طريق وارد دهانتان خواهد شد که مي تواند منجر به بروز طيف وسيعي از بيماري ها در بدن شود، زيرا دست ما روزانه با سطوح آلوده ي زيادي همچون ميز کار، رايانه، پول و … در تماس است.
بيني
دست زدن به داخل بيني تا 51 درصد مي تواند سبب انتقال بسياري از عفونت ها همچون عفونت ناشي از باکتري استافيلوکوک اورئوس شود.
استافيلوکوکوس اورئوس، از عفونت هاي ساده پوستي (مانند جوش، کورک، کفگيرک، گل مژه و آبسه) گرفته تا بيماري هاي تهديد کننده زندگي (مانند پنوموني، مننژيت، استئوميليت، اندوکارديت، سندرم شوک سمي و سپتي سمي) را ايجاد مي نمايد.
استافيلوکوک اورئوس به عنوان يکي از پنج عامل شايع ايجادکننده عفونت هاي بيمارستاني به ويژه عفونت زخم پس از جراحي است.
پوست زير ناخن
سعي کنيد هميشه ناخن هايتان را کوتاه نگه داريد و بعد از آن با يک گوش پاک کن استريل و يا يک برس ناخن، پوست هاي زائد و خرده هاي ناخن را از اطراف انگشت تان پاک کنيد.
در صورت بلند بودن ناخن پوست زير آن را لمس نکنيد، زيرا هم سبب انتقال باکتري اين قسمت به روي پوست و يا انتقال باکتري روي پوست به زير ناخن ها مي شود. استافيلوکوک اورئوس يکي از شايع ترين باکتري هاي اين قسمت از ناخن است.
نکته آخر
حتما روش شست و شوي صحيح دست هايتان را بياموزيد و به خاطر داشته باشيد تمام سطوح از جمله سطوح مربوط به مکان هاي عمومي مانند دستگيره ي اتوبوس، ميز کار، لوازم تحرير موجود در محل کار و … مي تواند داراي حتي خطرناک ترين ويروس ها و باکتري ها و … باشد.
پس هر بار که به منزل باز مي گرديد، دست ها و صورتتان را با روش صحيح تميز کنيد.
امضای adminGolden Power Point
www.GoldenPPT.IR
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :